Monthly Archives: Kasım 2012

sutyen-yikama-topu

Sütyen çamaşır makinesinde yıkanır mı?

Sütyenler kolay deforme oldukları için çamaşır makinesinde yıkanmaları tavsiye edilmez. Elde yıkanmaları önerilir. Ancak günümüzde üretilen yıkama topları ile sütyenleri çamaşır makinesinde yıkamak mümkündür. Burada bizim anlamamız gereken hususlar: özellikle sütyeni bu yıkama topuyla birlikte nazik programlarda yıkanmalıdır. Yani kısa programlar kullanılmalıdır. Ayrıca sütyeninizi çamaşır makinasında yıkarken mutlaka sütyen üzerinde bulunan yıkama talimatnamesine uyun.

Sütyeni öncelikle çamaşır topunun etrafına doluyoruz. Doladıktan sonra büyük kafesin içine nazik bir şekilde yerleştiriyoruz. Bu sütyen yıkama aparatları özel olarak dizayn edilmiş aparatlardır. Bu aparatları rahatlıkla diğer beyaz çamaşırlarınızla birlikte de kullanabilirsiniz. Herhangi bir renk vermezler. Sütyen yıkama aparatlarının file olanları da vardır. Bu şekilde çamaşır makinanıza yerleştirdiğiniz sütyeniniz hiçbir şekilde deforme olmaz.

Kaynak: http://www.camasirmakinesi.gen.tr

camasir-makinesi-yuruyor

Çamaşır makinesi yürüyorsa ne yapmalıyım?

Öncelikle çamaşır makinemizin dengesine bakmamız gerekir. Makinamızın köşelerinden tutarak oynattığımız zaman makinamız haraket ediyorsa dengede değildir demektir ve çamaşır makinesi yürür. Onun için çamaşır makinemizi öncelikle yana doğru yatırıyoruz. Ayağından hangi tarafı meyil yapıyorsa ayarlama yapıyoruz. Ayarlamayı yaptıktan sonra çamaşır makinamızı tekrardan düz konuma getiriyoruz.

Koyduktan sonra cihazımız dengeyi lamış oluyor. Çamaşır makinesi dengeyi aldıktan sonra tekrardan çamaşırı koyuyoruz. Çamaşırımızı koyduktan sonra kapatıyoruz ve çalıştırıyoruz. Eğer ki çamaşır makinası tekrar yürüme yapıyorsa bunun nedeni içine koyduğumuz çaşaırların çok fazla ağır olmasıdır. Çamaşırımızı bir dahaki yıkama da azalrıyoruz. Azaltıp tekrar koyuyoruz. Çamaşır makinesindeki çamaşırlar az olmasına rağmen cihazımız hala yürüme yapıyorsa bunun o zaman teknik bir arızası var demektir. Yetkili çamaşır makinesi servisi çağırıyoruz.

Kaynak: http://www.camasirmakinesi.gen.tr